Jak być młodą aktywistką w Polsce? Odpowiada Dominika Lasota

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2025 14:04
W listopadzie ubiegłego roku otrzymała tytuł "Warszawianki Młodego Pokolenia" i jest jedną z założycielek inicjatywy "WSCHÓD". - Rolą "WSCHODU" jest rozbijanie starych układów politycznych, które uprzykrzają nam życie i budowanie czegoś nowego. Jako ruch chcemy zapowiadać nowe czasy dla Polski - opowiada aktywistka. 
Dominika Lasota
Dominika LasotaFoto: Kamil Jasieński/ Czwórka

Dominika codziennie łączy pracę aktywistyczną ze studiowaniem polityki społecznej na Wydziale Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Po zajęciach na uczelni kieruje się do siedziby "WSCHODU", gdzie spędza wiele godzin. - Praca aktywistyczna nie ma wyraźnego schematu. Chcąc zmieniać nasz kraj, musimy kreatywnie podchodzić do naszej pracy. Do moich głównych zadań należą spotkania z różnymi ludźmi i wypracowywanie z nimi rozwiązań na bieżące problemy - tłumaczy gościni Czwórki. 

Posłuchaj
51:43 CZWORKA Backstage Dominiki Płonki 2025_02_06-22-04-19.mp3 Gościnią Dominiki Płonki była Dominika Lasota - działaczka na rzecz sprawiedliwości klimatycznej (Backstage Dominiki Płonki/ Czwórka)

- Jest wiele spraw, których musieliśmy się ze "WSCHODEM" nauczyć przez ostatnie lata. Nikt nam w liceum nie powiedział, jak się tworzy inicjatywy oddolne ani jak prowadzić organizację. Nie pochodzimy też z bogatych rodzin, więc musieliśmy wszystko zbudować sami, od podstaw - opowiada Dominika Lasota. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Dominika Lasota (@lasotellia)

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Backstage Dominiki Płonki

Prowadząca: Dominika Płonka

Gość: Dominika Lasota (działaczka na rzecz sprawiedliwości klimatycznej)

Data emisji: 06.02.2025

Godzina: 22.08

gV/kor

Czytaj także

"To nic nowego". Migracje klimatyczne i wynikające z nich zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2024 11:06
Czy biorąc pod uwagę tegoroczne rekordowe temperatury np. w Grecji czy na Chorwacji, problem dotknie lub już dotyka Europę? Czy Polska może być również zagrożona? Jak polskie społeczeństwo reaguje na odmienność koloru skóry, religii, kultury czy statusu materialnego? Czy nauczyliśmy się budować wspólnoty, czy nadal obawiamy się migrantów? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy w kolejnym wydaniu audycji "Bez tabu".
rozwiń zwiń