Stąd aż na koniec świata

Objawienie pańskie – jak należy rozumieć to święto? Współcześni Jezusowi przegapili przyjście Mesjasza na świat choć uczeni w piśmie czekali na niego od lat. Narodziny Jezusa zauważyli pasterze, mędrcy ze wschodu i przyszli oddać Mu cześć. Pokłon mędrców, królów albo jak się o nich czasami mówi Magów ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza, symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele.
Fragment szopki noworocznej
Fragment szopki noworocznejFoto: Grzegorz Śledź/PR
O Audycji

Stąd aż na koniec świata

Myślimy wtedy o misjonarzach, którzy ewangelizują ludzi na pięciu kontynentach i wspieramy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

Ale Bóg objawia się także nam tu i teraz i mimo, że żyjemy jak to się mówiło kiedyś w katolickiej Polsce to można odnieść wrażenie, że wielu ludzi nie zauważa Boga albo nie chce go zauważyć.

W audycji zastanowimy się jak wiarę przeżywają np. mieszkańcy Papui Nowej Gwinei, którzy o Jezusie w głębi wyspy usłyszeli dopiero 50 lat temu i  jak do Objawienia Pańskiego podchodzimy my, żyjący współcześnie.

Zaprasza Sylwia Sułkowska

Prowadzący:

Goście:

Data emisji:

Playlista