Wyjaśniamy na czym polega różnica pomiędzy flirtem a słownymi atakami. Relacja między kobietą i mężczyzną powinna odbywać się za obopólną zgodą Natasza Pieczura
- Z komentarzami na temat naszego wyglądu spotykaliśmy się już w podstawówce. Niektóre pochodziły od dużo starszych mężczyzn, co nie było na miejscu - mówiły pomysłodawczynie akcji.
- Tego rodzaju uwagi wpływają na kształtujący się światopogląd młodego człowieka. Kilkanaście lat później zaczęłyśmy zastanawiać się, czy to problem, który dotyczy "tylko mnie", szybko okazało się, że to bardzo powszechne zjawisko.
Marta Wróblewska, Natasza Pieczura, Martyna Czabańska (pomysłodawczynie i prowadzące kampanię "To nie komplement!")
Nie chodzi nam o piętnowanie postaw, bo często biorą się one z niewiedzy. Wyjaśniamy, do czego mogą prowadzić takie zachowania Martyna Czabańska
Licealistki postanowiły zabrać głos w tej sprawie. Nagłośniły akcję tworząc projekt "To nie komplement!". - Wyjaśniamy, czym jest catcalling i jakie może powodować skutki. To wszelkiego rodzaju zaczepki słowne, wygwizdywanie i ataki słowne, które w dużej mierze dotyczą kobiet, choć nie tylko - tłumaczyły.
Do kogo skierowany jest projekt "To nie komplement"? Na jakie zjawiska chcą uwrażliwiać jego pomysłodawczynie? W jakich okolicznościach łatwiej kometujemy wygląd obcych ludzi i jakiego rodzaju zachowania powinny być piętnowane? Więcej na temat projektu w nagraniu rozmowy.
***
Tytuł audycji: Pierwsze słyszę
Prowadzi: Kamil Jasieński
Goście: Marta Wróblewska, Natasza Pieczura, Martyna Czabańska (pomysłodawczynie i prowadzące kampanię "To nie komplement!")
Data emisji: 7.05.2019
Godzina emisji: 6.25
ac/kd