Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Sobór i po soborze

55 lat temu, 8 grudnia, dobiegły końca prace II Soboru Watykańskiego, który odmienił oblicze Kościoła.  Pomimo upływu lat wartość jego dokonań pozostaje kwestią sporną.
play_arrow

czytaj więcej

Chrześcijańskie przeżycie żałoby

Rozpacz, cierpienie, gniew, bezradność, a jednocześnie konieczność zorganizowania najpierw pogrzebu, a potem – życia na nowo. Jak to wszystko udźwignąć?
play_arrow

czytaj więcej

Jak myśleć pozytywnie w trudnych czasach?

Każdy z nas lubi ponarzekać. A teraz w czasie pandemii wydaje się, że mamy zielone światło, bo przecież powodów do narzekania jest dużo. Niektórzy zastanawiają się czy życie bez narzekania jest w ogóle możliwe a inni są ta sytuacja już bardzo zmęczeni i szukają ratunku. A co może być przeciwwagą dla narzekania? Wdzięczność.
play_arrow

czytaj więcej

Czas zamkniętych kościołów

"Czas zamkniętych kościołów" to tytuł najnowszej książki ks. Tomasza Halika. Znany czeski filozof, teolog i duszpasterz zastanawia się w niej czy zamknięte z powodu koronawirusa kościoły nie są przypadkiem proroczym wglądem w nieodległą przyszłość. A może stanowią one dobrą okazję, aby w sytuacji nadzwyczajnej, jaką jest lockdown przemyśleć na nowo kwestię chrześcijańskiej tożsamości we współczesnym świecie. Gościem audycji jest ks. prof. Przemysław Artemiuk.​
play_arrow

czytaj więcej

Jezu ty się tym zajmij...

Jezu ty się tym zajmij - Akt zawierzenia ks. Ruotolo Dolindo - to nie jedyny powód, żeby przywołać postać mistyka z Neapolu w 50 rocznicę jego śmierci. Goście: Aleksandra Buszta-Bąk, Krzysztof Żurowski reżyser filmu Śladami ojca Dolindo i ks. Robert Skrzypczak.
play_arrow

czytaj więcej

Krzyk milczenia

Spotkanie osoby ubogiej jest dla nas wyzwaniem i pytaniem - co możemy zrobić, aby wyeliminować lub przynajmniej zmniejszyć jej marginalizację i cierpienie? Zgromadzenia zakonne pomagające ubogim są często ostatnim i jedynym ratunkiem dla bezdomnych i żyjących na marginesie naszego społeczeństwa. Jak wygląda ich pomoc i praca w obecnym, szczególnym czasie pandemii?
play_arrow

czytaj więcej

Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas, Mąż Stanu, Błogosławiony

Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas, Mąż Stanu, Błogosławiony - to hasło konferencji on-line, jaką zorganizował Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego wraz ze Stowarzyszeniem Katolickim <Civitas Christiana>.
play_arrow

czytaj więcej

Kult świętych i pamięć o zmarłych w Ekwadorze

Wszystkich Świętych to święto obchodzone 1 listopada w tradycji Kościoła Katolickiego kiedy wspominamy wszystkich tych, którzy cieszą się przebywaniem z Bogiem w niebie. To święto znanych i nieznanych świętych. Jest to dzień wolny od pracy, gdzie wiele rodzin odwiedza cmentarze by zapalić znicz, zostawić kwiaty, pomodlić się na grobie swoich najbliższych. 2 listopada to dzień przeznaczony na pamięć o przodkach, ale wiadomo, że pamiętamy o nich także w Uroczystość wszystkich świętych.
play_arrow

czytaj więcej

Oblicza prześladowanych chrześcijan

Nie mają twarzy ani głosu- …to liczby za którymi stoją cierpiący mężczyźni, kobiety i dzieci.
play_arrow

czytaj więcej

Gdzie szukać odnowy Kościoła?

W najnowszym numerze "Więzi" m.in.: Sebastian Duda pisze o posługiwaniu się religijną argumentacją przez duchownych przy wykorzystywaniu swoich seksualnych ofiar, Zbigniew Nosowski wskazuje na istnienie podziałów Kościele, a Monika Białkowska podsumowuje ankietę, w której pytano o to, gdzie szukać odnowy Kościoła i nadziei na jego lepszą przyszłość. Gościem audycji jest redaktor naczelny kwartalnika "Wieź" Zbigniew Nosowski.
play_arrow

czytaj więcej

Niebo po hiszpańsku

W pierwszej godzinie powiemy o aktualnych wydarzeniach dotyczących uroczystości Wszystkich świętych i Dnia Zadusznego. W drugiej godzinie opowiemy o mistykach złotego wieku Hiszpanii, ich niezrozumiałych wizjach Nieba, konfliktach z Inkwizycją oraz współczesnych powrotach do poezji św. Teresy i Jana od Krzyża. Opowiadać będą historycy i znawcy duchowości
play_arrow

czytaj więcej

Czyściec

Film "Czyściec" w reżyserii  Michała Kondrata próbuje odpowiedzieć na pytanie, co dzieje sie z człowiekiem po śmierci. Za przewodników w swojej opowieści autor wybrał mistyków m.in. Fullę Horak i św. Stanisława Papczyńskiego. Gościem audycji jest o.dr Marek Kotyński teolog duchowości i krytyk filmowy.  
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025