Ostatnie obrazy Tomasza Ciecierskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2025 22:30
Malując mieszał różne techniki i media, przekraczał granice obrazu, a malarstwo przez całe życie było tematem jego refleksji. Tomasz Ciecierski - jeden z najwybitniejszych polskich malarzy zmarł w sierpniu ubiegłego roku.
Malując mieszał różne techniki i media, przekraczał granice obrazu, a malarstwo przez całe życie było tematem jego refleksji. Tomasz Ciecierski - jeden z najwybitniejszych polskich malarzy zmarł w sierpniu ubiegłego roku. Na zdjęciu pośmiertny wernisaż prac artysty.
Malując mieszał różne techniki i media, przekraczał granice obrazu, a malarstwo przez całe życie było tematem jego refleksji. Tomasz Ciecierski - jeden z najwybitniejszych polskich malarzy zmarł w sierpniu ubiegłego roku. Na zdjęciu pośmiertny wernisaż prac artysty.Foto: Krzysztof Bednarski

Zapraszamy na audycję, w której artystę wspominali znajomi i przyjaciele - artyści i historycy sztuki: Bożena Czubak z Fundacji Profile, członkowie grupy Pędzle: Paweł Susid, Krzysztof Bednarski, Waldemar Baraniewski i Ryszard Grzyb oraz Przemysław Matecki, artysta, który przez 14 lat współtworzył z Tomaszem Ciecierskim duet malarski.

Posłuchaj
29:45 _PR2 (mp3) 2025_02_06-22-29-54.mp3 Ostatnie obrazy Tomasza Ciecierskiego (Rozmowy po zmroku/Dwójki)

W audycji odwiedziliśmy wystawę "Tomasz Ciecierski 1945-2024", którą można oglądać w galerii Fundacji Profile w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Przygotowanie: Aleksandra Łapkiewicz

Data emisji: 6.02.2025

Godzina emisji: 22.30


Czytaj także

"Tatuażysta z Auschwitz" i inne przykłady instrumentalnego wykorzystania obozowej historii

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2025 11:45
- Książka "Tatuażysta z Auschwitz" jest koronnym przykładem tego, jak w sposób instrumentalny został zawłaszczony i wykorzystany autorytet świadka, który przeżył Auschwitz. Został on literacko przetworzony i oddany w ręce czytelników tak, jak gdyby była to literatura faktu - mówiła w Dwójce dr Wanda Witek-Malicka z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na tropie dźwiękowej ekstazy

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2025 22:30
Od kilkunastu miesięcy we Wrocławiu funkcjonuje z powodzeniem galeria Toy Piano. Jej pomysłodawcą i założycielem jest Paweł Romańczuk - muzyk, kompozytor - który od wielu lat eksploruje nieoczywiste ścieżki muzyczne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aleksandra Boćkowska i skomplikowana historia Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2025 23:00
W "Rozmowach po zmroku" spotkaliśmy się z Aleksandrą Boćkowską, która opowiedziała o swojej najnowszej książce "Gdynia. Pierwsza w Polsce".
rozwiń zwiń