Polskie Radio
Section05

pracownik

Na "ty" w restauracji i w pracy. Moda na skracanie dystansu

Zamiast używać formy "pan" lub "pani", od razu przechodzimy na "ty" - coraz częściej właśnie w taki, bezpośredni sposób, kelnerzy zachowują się w stosunku do gości, a przełożeni - do swoich pracowników i na odwrót. Trwa moda na skracanie dystansu, która opanowuje coraz więcej sfer naszego życia. Jak to robić, by nie naruszyć norm dobrego wychowania?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan STYL ŻYCIA Paweł Turski wychowanie praca pracodawcy restauracja

Pracodawca sprawdzi szczepienie przeciw COVID-19 pracownika? Müller: kwestia dopracowania szczegółów

- Projekt dotyczący weryfikacji szczepień może też być poselski; życzyłbym sobie, by został przyjęty przez Sejm na następnym posiedzeniu, ale jest kwestia dopracowania szczegółów, tak aby uzyskał on pełną akceptowalność i społecznie, i w naszym środowisku - mówił rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce epidemia Piotr Müller szczepienia pracodawcy pracownicy

Ekspert PIE: Polska z kraju emigrantów, staje się krajem który zatrudnia coraz więcej imigrantów zarobkowych

Przedsiębiorcy mają coraz większy problem z poszukiwaniem pracowników, dlatego tak chętnie zatrudniają cudzoziemców. Przyjęcie przez rząd projekt nowelizacji ustawy o ich zatrudnianiu, jest krokiem w dobrym kierunku - powiedział Andrzej Kubisiak wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) w programie "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy imigracja zatrudnienie bezrobocie

Sygnaliści w firmach pod ochroną. Za zgłoszenie nieprawidłowości zwolnienie z pracy będzie bezskuteczne

Kto zgłosi nieprawidłowości, zachowa etat czy kontrakt, choćby wcześniej miał być zwolniony - pisze ″Rzeczpospolita″. Dziennik informuje, że niedługo wszyscy pracownicy bez względu na wielkość firmy, w której są zatrudnieni, będą mogli skorzystać z ochrony przysługującej tzw. sygnalistom. Tak wynika z ustawy, którą przygotowuje rząd.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma przedsiębiorca ochrona przestępczość gospodarcza

Sztuczna inteligencja przeciw człowiekowi? System "zwolnił" 150 pracowników

Dokładnie sto lat temu za sprawą sztuki "Uniwersalne Roboty Rossuma" czeskiego dramaturga Karela Čapka narodziło się słowo "robot", po raz pierwszy użyte, by opisać twory humanoidalne. Dziś nie tylko korzystamy ze sztucznej inteligencji  na co dzień, ale i ta jest zdolna kontrolować nasze życie, a nawet karierę. Przykładem jest jedna z rosyjskich firm, gdzie AI zadecydowała o kompetencjach pracowników, co poskutkowało zwolnieniem 150 osób.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Mateusz Drozda społeczeństwo praca Rosja firma robot sztuczna inteligencja