Polskie Radio
Section05

radio

Jerzy Waldorff: w 1927 roku słuchałem Konkursu Chopinowskiego przez radio

- Działo się to u nas na wsi w Rękawczynie w głębokim Poznańskim. Pamiętam, że zacząłem od ambitnych planów, że sobie sam zbuduję aparat, ale oczywiście nic z tego nie wyszło. Do momentu, gdy mój zdenerwowany ojciec pojechał do Poznania i kupił olbrzymi aparat o nazwie Superheterodyna - wspominał w archiwalnym nagraniu Jerzy Waldorff, bohater audycji "Dwie do setki".
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Waldorff Polskie Radio Dwójka Jakub Kukla Andrzej Zieliński KULTURA Bohdan Łazuka Jerzy Kisielewski konkurs chopinowski Stefan Kisielewski

PR24 Maciej Świrski: pomysły dotyczące likwidacji mediów publicznych dowodzą daleko idącego lekceważenia prawa przez opozycję

- Opozycja stawia zarzut, że media publiczne kłamią. Oczywiście ja się z tym nie zgadzam. Media publiczne przekazują prawdę - tę, która do tej pory była starannie pomijana przez media komercyjne - powiedział w Polskim Radiu 24 przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski. Jego zdaniem takie pomysły jak likwidacja mediów publicznych dowodzą daleko idącego lekceważenia prawa przez opozycję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Polskie Radio 24 Maciej Świrski polityka opozycja Polskie Radio

PR24 Jolanta Hajdasz: opozycja przygotowuje się do skoku na media publiczne

- Media publiczne - Telewizja Polska i Polskie Radio - są głównym celem ataków opozycji. Widzieliśmy to również w kampanii wyborczej. Nie mam wątpliwości, że ten skok będzie: próbą marginalizowania, niszczenia tych mediów wszelkimi sposobami. Dotyczy to też podmiotów prywatnych, które nie odpowiadają opozycji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Polskie Radio 24 Jolanta Hajdasz Maciej Świrski polityka opozycja Polskie Radio

Tajna polska rozgłośnia radiowa "Świt"

- Rozgłośnia była tak utajniona, że o jej istnieniu poinformowano dopiero w 1953 roku w dziesiątym numerze paryskiej "Kultury". Ta radiostacja uświadamiała znaczenie polskiego podziemia, jego organizacji na poziomie, który pozwalał na stworzenie rozgłośni informującej słuchaczy o wydarzeniach w kraju - mówił w Dwójce prof. Rafał Habielski.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Habielski Andrzej Mietkowski Dwójka historia Polski II wojna światowa Stefan Korboński

"Radio nauczyło mnie polskiego" - premierowy reportaż Weroniki Puszkar [POSŁUCHAJ]

Ondrej jest Słowakiem i na Słowacji spędził całe swoje życie. Jego miłość to radio. Początkowo w rodzinnym domu słuchało się rozgłośni słowackich. Ondrej odkrył fora radiowe, przez które poznawał ludzi o tych samych zainteresowaniach i wymieniał spostrzeżenia na temat sprzętu, rozgłośni europejskich, muzyki, dziennikarzy.
Zobacz więcej na temat:  reportaż reportaż w Jedynce język polski Polskie Radio Weronika Puszkar pr poleca