29.09 Nabożeństwo Kościoła Zielonoświątkowego W ostatnią niedzielę września nadamy nabożeństwo Kościoła Zielonoświątkowego. Na nabożeństwo tej wspólnoty zapraszamy 29 września o godzinie 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
28.09 Pięć minut nad Biblią Audycja powstała we współpracy z Kościołem Ewangelicko-Reformowanym. Na program zapraszamy 28 września o godzinie 7:40 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
28.09 Kościoły w Polsce i na świecie Audycja powstała we współpracy z Kościołem Starokatolickim Mariawitów. Na program zapraszamy 28 września o godzinie 19: 15 do Jedynki. Zobacz więcej na temat:
Epidemia samotności Jest paradoksem, że w w globalizującym się świecie, w którym coraz łatwiej przemieszczać się z miejsca na miejsce i w którym wciąż przybywa nowych narzędzi komunikacji obserwujemy zjawisko <epidemii samotności>. Zobacz więcej na temat: chrześcijaństwo katolicyzm Kościół religia miłość
Objawienia w Medjugorje. Na ten komunikat czekano od lat Watykan nie wypowiedział się w sprawie "ponadnaturalnego" charakteru tak zwanych objawień Matki Bożej w Medjugorje, ale uznał "obfite owoce duchowe", związane z sanktuarium Królowej Pokoju w tej miejscowości w Bośni i Hercegowinie, które co roku odwiedza dwa miliony pielgrzymów z całego świata. Zobacz więcej na temat: Watykan Medjugorje ŚWIAT papież Franciszek religia Europa
Kościoły PRE pomagają powodzianom Siedem Kościołów Polskiej Rady Ekumenicznej zorganizowało już w swoich wspólnotach religijnych zbiórki pieniężne na rzecz poszkodowanych w powodzi. Duchowni zaapelowali do wiernych o solidarność. Podkreślono, że każdy przekazany dar będzie świadectwem miłości bliźniego. Zobacz więcej na temat:
22.09 Liturgia Kościoła Greckokatolickiego Nagranie powstało we współpracy z Kościołem Greckokatolickim. Na obszerne fragmenty Boskiej Liturgii ( Mszę Świętą) tej wspólnoty zapraszamy 22 września o godzinie 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
21.09 Kościoły w Polsce i na świecie Audycja powstała we współpracy z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim Na program zapraszamy 21 września o godzinie 19: 15 do Jedynki Zobacz więcej na temat:
21.09. Pięć minut nad Biblią Audycja powstała we współpracy z Kościołem Prawosławnym. Na program zapraszamy 21 września, o godzinie 7:40 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
Bartłomiej I spotkał się z pątnikami Ekumenicznej Pielgrzymki do Turcji Kulminacyjnym momentem Ekumenicznej Pielgrzymki do Siedmiu Kościołów Apokalipsy, które odbyło się w poniedziałek 16 września w siedzibie Patriarchatu w Stambule było spotkanie z Bartłomiejem I – Arcybiskupem Konstantynopola – Nowego Rzymu i Patriarchą Ekumenicznym. – Ze spotkania z Patriarchą Konstantynopola zabiorę jego autentyczną nadzieję na pełne zjednoczenie – powiedział kard. Grzegorz Ryś po spotkaniu z Bartłomiejem I. Zobacz więcej na temat:
Zwierzchnik Cerkwi apeluje o pomoc powodzianom i zachęca do wpłat na ich rzecz Zwierzchnik Cerkwi w Polsce metropolita Sawa zaapelował do wiernych i duchowieństwa o wsparcie poszkodowanych przez powódź. Zarządził też zbiórkę pieniędzy, czyli tzw. ogólnometropolitalną kolektę, na specjalnie wyznaczonym koncie. Wpłaty można przekazywać z dopiskiem "Powódź". Zobacz więcej na temat:
Diakonia Polska apeluje o pomoc powodzianom i uruchamia zbiórkę na ten cel Apel o pomoc osobom poszkodowanym w powodzi. Zobacz więcej na temat:
Konstantynopol potępia „ruski mir”. W spotkaniu uczestniczyli biskupi z Finlandii i Estonii Niekanoniczne działania Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (RKP) i głoszoną przezeń ideologię „ruskiego mira” potępił Synod Patriarchatu Konstantynopolskiego – Synaksis, który pod przewodnictwem patriarchy Bartłomieja obradował w Stambule. Uczestnicy obrad wyraźnie potępili wykorzystywanie Cerkwi do uzasadniania wojny na Ukrainie. Zobacz więcej na temat:
Białystok/ Konsekracja cerkwi pw. świętego Grzegorza Peradze W Białymstoku konsekrowana została w niedzielę 15 września cerkiew pod wezwaniem św. Grzegorza Peradze - gruzińskiego duchownego, związanego przez ostatnie lata życia z Polskim Autokefalicznym Kościołem Prawosławnym, zamordowanego w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Zobacz więcej na temat:
Krzyż, jako symbol Warszawy Krzyż, jako symbol Warszawy, nie tylko walczącej w Powstaniu – ks. Bartosz Pikul proboszcz Bazyliki św. Krzyża w Warszawie. Wykonana z brązu figura Chrystusa, dźwigającego krzyż do dziś znajduje się na balustradzie schodów przed bazyliką Świętego Krzyża przy Trakcie Królewskim. Zobacz więcej na temat: chrześcijaństwo katolicyzm Kościół religia miłość
Irak: w Irbilu trwa „Święto Krzyża” – znak jedności chrześcijan Na przedmieściach Ankawy, w kraju, którego społeczeństwo odradza się po okresie przemocy, chrześcijanie obrządków katolickiego, prawosławnego i asyryjskiego postanowili zorganizować wspólne obchody święta, przypadającego 14 września. Zobacz więcej na temat:
W Londynie domagają się poszanowania życia Szóstego września w Londynie setki osób wzięło udział w marszu na rzecz życia. Uczestniczyli w nim głównie chrześcijanie. Zobacz więcej na temat:
Religia w szkole? Czy religioznawstwo to dobra alternatywa? W ostatnich latach toczą się dyskusje dotyczące zajęć religii w planie lekcji szkolnych. Jakub Jamrozek wprost zapytał swoich gości: religia w szkole - tak czy nie? Zobacz więcej na temat: Czwórka Jakub Jamrozek religia szkoła edukacja religia w szkole katarzyna zielińska Piotr Sikora Kamil Falkowski Karol Chomentowski Katarzyna Rogowska