Jak diagnoza nowotworu zmienia życie?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2025 12:00
Joanna i Robert Szulc przeszli intensywne leczenie onkologiczne potrójnie ujemnego raka piersi u Joanny. Chemia, operacja, radioterapia – miesiące bólu, cierpienia i niepewności. Później miało być tak jak kiedyś. Naiwne myślenie.
Różowa wstążka to międzynarodowy symbol oznaczający walkę z nowotworem piersi
Różowa wstążka to międzynarodowy symbol oznaczający walkę z nowotworem piersiFoto: Imtiaz_h/Shutterstock

Neuropatia, osteoporoza, zespół stresu pourazowego (PTSD), tężyczka, insulinooporność i nerwica lękowa to ich kolejne sprawdziany. Dziś jednak inaczej patrzą na życie i ludzi.

Swoje doświadczenia prezentują w książce "Przeżyć raka. I co dalej?" wydanej przez Wydawnictwo Luna. W opowieści towarzyszą im lekarze, eksperci i terapeuci, którzy dzielą się swoją wiedzą.

Posłuchaj
92:21 PR4_06_02_2025_20_11_Bez_tabu.mp3 Joanna Górska i Robert Szulc o pokonywaniu raka (Bez tabu/Czwórka)

 

- Zawsze miałam bardzo duże wsparcie w rodzinie. Robert prowadził mnie za rączkę od gabinetu do gabinetu. Jestem przekonana, że gdyby nie Robert, to bym tego nie przeżyła - mówi Joanna Górska, dziennikarka, współautorka książki "Przeżyć raka. I co dalej?". - Kiedy pojawia się w domu rak, to choruje cała rodzina.

- Podczas trudnych emocjonalnie momentów w naszym życiu, a takim jest choroba, pokazuje się, jakimi naprawdę jesteśmy i czy ten egzamin z człowieczeństwa potrafimy zdać - mówi Robert Szulc, mąż Joanny, drugi współautor książki. - We mnie te emocje się kotłowały, ale nie mogłem ich pokazywać Joasi; musiałem robić to zupełnie inaczej. 

Jak wygląda drugie życie po raku? I jak je przeżyć? Joanna Górska i Robert Szulc opowiedzieli o swoich doświadczeniach w audycji "Bez tabu".

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Bez tabu

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Joanna Górska i Robert Szulc (autorzy książki "Przeżyć raka. I co dalej?")

Data emisji: 6.02.2025

Godzina emisji: 20.11

qch/kajz/kor

Czytaj także

Rak piersi. Samobadanie to wyraz miłości do siebie. Jak wykonać samobadanie piersi?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2024 10:05
Codziennie 19 kobiet w Polsce umiera na raka piersi. Można temu przeciwdziałać poprzez zwiększenie dostępu kobiet do wczesnej diagnostyki i odpowiednią edukację. Ambasadorki Różowego Patrolu, wolontariuszki, działają w całym kraju, by zwiększać wiedzę i świadomość kobiet na temat samobadania. Jak wykonać samobadanie piersi?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowa era w medycynie? Geny kluczem do dłuższego i zdrowszego życia

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2024 13:10
- Przy takich chorobach jak nowotwory i choroby kardiologiczne mamy cały wachlarz działań prewencyjnych, które mogą nas uchronić przed zachorowaniem albo pozwolić wykryć chorobę wcześniej - mówi w audycji "Świat 4.0" genetyk, dr Anna Wójcicka, z którą rozmawiamy o tym, w jaki sposób badania genów zmieniają podejście do leczenia chorób. 
rozwiń zwiń