Polskie Radio
Section05

media

"To apokalipsa". Proboszcz z Lampedusy o stanie wyjątkowym i ciągłym napływie migrantów

W środę od północy zarejestrowano na Lampedusie kolejne tysiąc osób. Na molo tłoczą się kolejni imigranci, którzy przybyli małymi łódkami. Ratownicy i funkcjonariusze różnych formacji policyjnych są wyczerpani - napisała wieczorem agencja Ansa. Funkcjonariusze Gwardii Finansowej musieli powstrzymać setki migrantów, którzy chcieli na siłę opuścić molo.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Zachodnia Włochy Lampedusa imigranci w Europie imigracja społeczeństwo kryzys migracyjny 2023

Czy reżimowe media Moskwy stracą znaczenie? Niebawem decyzja Europejskiego Stowarzyszenia Agencji Prasowych

Na corocznym Zgromadzeniu Ogólnym Europejskiego Stowarzyszenia Agencji Prasowych (EANA), które odbędzie się w czwartek w Paryżu, dojdzie do głosowania w sprawie wydalenia z organizacji rosyjskiej państwowej agencji prasowej TASS - poinformowała we wtorek ukraińska agencja Ukrinform, która złożyła wniosek o wydalenie TASS. Wcześniej wniosek o wydalenie rosyjskiej agencji z EANA złożyła Polska Agencja Prasowa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 Rosja prasa polityka POLSKA

W świat poszła informacja o rodzinie Ulmów. Międzynarodowe media opisują historię polskich męczenników

O beatyfikacji rodziny Ulmów pisały w niedzielę największe światowe media, opisując historię Polaków zamordowanych przez Niemców za ukrywanie Żydów. Podkreślano, że jest to pierwsza w historii Kościoła katolickiego beatyfikowana rodzina. O beatyfikacji i życiu Ulmów informowały m.in. stacje CNN, BBC, NBC czy dzienniki "Washington Post", "Haaretz" i "Jerusalem Post".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ulmowie beatyfikacja Kościół społeczeństwo Europa

Zakończyła się debata "Najważniejsze Wybory" Polskiego Radia 24 i "Super Expressu"

W niedzielę odbyła się debata "Najważniejsze Wybory", organizowana przez Polskie Radio 24 i "Super Express". Udział w niej wzięli: Radosław Fogiel (PiS), Marcin Kierwiński (KO), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Agnieszka Buczyńska (Polska 2050) oraz Dariusz Kacprzak (Bezpartyjni Samorządowcy). Debata składała się z kilku części. Prowadzili ją redaktor naczelny Polskiego Radia 24 Krzysztof Świątek oraz dziennikarz "Super Expressu" Jacek Prusinowski.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio 24 POLSKA polityka debata

Szef MSZ dementuje doniesienia gazety.pl. "To absurd, nie przyszłoby mi do głowy, żeby szantażować głowę państwa"

- Szantażowanie głowy państwa jest absurdem, nie przyszłoby mi to do głowy - powiedział szef MSZ Zbigniew Rau pytany o doniesienia, według których wraz z byłym wiceministrem Piotrem Wawrzykiem mieli forsować kandydata na ambasadora RP w Islandii i szantażować prezydenta Andrzeja Dudę w tej kwestii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Piotr Wawrzyk Andrzej Duda dziennikarstwo dyplomacja wiza wizy prokuratura

Michał Adamczyk reaguje na publikację Onetu i zapowiada pozew. "Opisane czyny nie miały miejsca"

Michał Adamczyk - dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zareagował na artykuł Onetu, w którym opisano sprawę sprzed ponad dwudziestu lat. "W związku z publikacją portalu Onet na mój temat, oświadczam, że czyny opisane w artykule nie miały miejsca" - napisał dziennikarz w oświadczeniu przesłanym portalowi wpolityce.pl. Dodał, że podjął w tej sprawie kroki prawne.
Zobacz więcej na temat:  prokuratura onet TVP POLSKA społeczeństwo

PR24 Spór byłego pracownika z TVN. "Wyrzucano nas z pracy w odwecie za skargę na nieprawidłowości"

Kamil Różalski mówił, że został zwolniony z TVN w odwecie za skargę na nieprawidłowości, którą on - wraz z grupą innych pracowników - złożył do właściciela stacji, amerykańskiego Discovery. Jak wyjaśniał w Polskim Radiu 24, obecnie toczy spór ze stacją po tym, jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy uznały, że zatrudnienie go na umowę o dzieło w rzeczywistości naruszało prawo.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka TVN POLSKA mobbing sąd

Rosjanie próbują chronić swoje samoloty przed dronami przy pomocy opon samochodowych. "Wygląda to kuriozalnie"

Zdjęcia satelitarne przedstawiające bazę sił powietrznych w Engelsie w Rosji dowodzą, że lotnictwo wojskowe tego państwa próbuje chronić bombowce strategiczne Tu-95 przy pomocy opon samochodowych. Jest to prawdopodobnie niecodzienny sposób na zmylenie ukraińskich dronów - oceniła w środę CNN.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 dziennikarstwo dron drony lotnictwo samoloty samolot Moskwa Rosja

PR24 Tusk grozi mediom publicznym. Lichocka: podważa wiarygodność tych, którzy mówią prawdę o jego rządach

- Chodzi o wściekłość na niezależnych dziennikarzy, w tym wypadku prawdopodobnie na Michała Rachonia, który odważył się ujawnić notatkę i zdemaskować istotę rządów lidera PO. Kanclerz Angela Merkel zażądała podwyższenia wieku emerytalnego w Polsce, a Tusk posłusznie to wykonał. Atak Tuska na media publiczne wydaje się oczywisty. On musi podważać wiarygodność tych, którzy mówią prawdę o jego rządach i zamiarach - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joanna Lichocka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 wybory w Polsce Donald Tusk media publiczne polityka