Polskie Radio
Section05

Sława Bieńczycka

Kiedy powinniśmy pójść do psychologa?

- Do psychologa powinniśmy udać się, kiedy widzimy, że coś naprawdę nas niepokoi. Jeśli coś jest nie w porządku, to nie powinniśmy czekać. Lepiej zapobiegać, niż potem naprawdę przyjść już z ogromnym problemem, który często ciągnie się latami - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Czyżewska-Kleczkowska, psycholog i psychoterapeutka. Czy możemy wtedy liczyć na skuteczną pomoc?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo zdrowie Małgorzata Czyżewska-Kleczkowska psychologia

Czy plastikowe opakowania są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Jakie opakowania plastikowe powinniśmy wybierać, żeby te były bezpieczne dla naszego zdrowia? - Proponowałabym skupić się na logo, które znajduje się na każdym opakowaniu przeznaczonym do kontaktu z żywnością, w tym też na butelkach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia doktor nauk chemicznych i dietetyk Jolanta Flejszar-Olszewska. Co ono zawiera?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo plastik zdrowie Jolanta Flejszar-Olszewska

Wielkanoc w Jedynce. Muzyka, audycje i transmisje nabożeństw

Program 1 Polskiego Radia na Święta Wielkanocne przygotował dla słuchaczy ciekawą ofertę. Na antenie radiowej Jedynki pojawiły się m.in. audycje specjalne oraz rozmowy z ciekawymi gośćmi. To wszystko w ciekawej oprawie świątecznej. 
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc Roman Czejarek Daniel Wydrych Grzegorz Osiecki Joanna Ficińska Artur Wolski Marta Rebzda Waldemar Modestowicz Monika Chrobak Kamil Wicik Katarzyna Kobylecka Przemysław Goławski Aleksandra Tykarska Małgorzata Bartas-Witan Agnieszka Kozłowska-Łysko Patryk Michalski Ula Kaczyńska Paweł Sztompke Janusz Kukuła Zbigniew Krajewski Wojciech Urban

Ponad 6 godzin dziennie w wirtualnym świecie. Czy sieć stała się dla Polaków nałogiem?

Polacy coraz częściej korzystają z nowych technologii. Problem jednak w tym, że od internetu nieraz uzależniają się dzieci i dorośli. - Najnowsze dane mówią, że Polak pomiędzy 16. a 64. rokiem życia jest w sieci codziennie przeciętnie 6 godzin 17 minut - przyznaje w Programie 1 Polskiego Radia dr Maciej Dębski z Fundacji Dbam o Mój Zasięg. W jaki sposób możemy zadbać o nasze zdrowie?
Zobacz więcej na temat:  zdrowie uzależnienia internet Maciej Dębski Fundacja Dbam o Mój Zasięg GOSPODARKA it sztuczna inteligencja

Kontrola rodzicielska w smartfonach, tabletach, komputerach. Co warto wiedzieć?

Bardzo młodzi ludzie są często dużo bieglejsi w obsłudze komputerów, tabletów czy telefonów niż ich opiekunowie. Jak zatem walczyć z niepożądanymi treściami, do których za pośrednictwem sieci mogą mieć dostęp najmłodsi?
Zobacz więcej na temat:  smartfony komputery tablety bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo w internecie cyberbezpieczeństwo kontrola rodzicielska dzieci młodzież społeczeństwo media społecznościowe gry komputerowe pornografia cyfryzacja

Nowy Kodeks Etyki Farmaceuty. Jak zmieniły się przepisy?

Nowy Kodeks Etyki Farmaceuty, który wchodzi w życie 13 marca, wprowadza zmiany uwzględniające dynamiczny rozwój kompetencji farmaceutów, zmiany w prawie poszerzające zakres prowadzonych przez nich usług i możliwość ich wykonywania poza apteką oraz reguluje bardziej precyzyjnie kwestie reklamy i relację farmaceuta - klient (pacjent).
Zobacz więcej na temat:  apteka farmaceuta Kodeks Etyki Farmaceuty RP leki GOSPODARKA pomoc dla firm

Jednorazowe e-papierosy to olbrzymi problem wśród ludzi młodych. "Tytoń to tytoń, jest szkodliwy i kropka"

E-papierosy są najpopularniejszą używką nikotynową wśród młodzieży w wieku szkolnym. Do ich codziennego używania przyznaje się blisko połowa uczniów (47,6 proc.) - wynika z badania "Palenie papierosów i wapowanie wśród młodzieży szkolnej" zrealizowanego w ramach kampanii edukacyjnej "Wdychasz czy oddychasz?".
Zobacz więcej na temat:  Maciej Walecki Michał Sutkowski papierosy e-papierosy e-papieros zdrowie choroby płuc